آغاز صدور 2000 فاکتور خریداران خودرو طرح فروش ویژه عید فطر

در روز جمعه 30 خرداد 99جلسه ای در کمیته خودرو با حضور حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، دستگاه های نظارتی و خودرو سازان برگزار شد که صدور فاکتور برای خریداران خودروهای طرح فروش ویژه ایام عید سعید فطر آغاز و از جانب خودروسازان اعلام شد.
در روز جمعه 30 خرداد 99جلسه ای در کمیته خودرو با حضور حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، دستگاه های نظارتی و خودرو سازان برگزار شد که صدور فاکتور برای خریداران خودروهای طرح فروش ویژه ایام عید سعید فطر آغاز و از جانب خودروسازان اعلام شد.


زمان تحویل خودرو ها به خریداران

در این جلسه فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو صدور 2000 فاکتور برای خریداران خودرو های طرح فروش ویژه عید سعید فطر را قطعی اعلام کرد و افزود: تحویل این خودروها در هفته‌های آینده آغاز خواهد شد. ضمن اینکه تحویل معوقات قراردادهای فروش خودروی سمند و پژو ۲۰۰۸ نیز به پایان رسیده و در ۱۰ روز آینده همه معوقات شش محصول دیگر ایران‌خودرو نیز تحویل مشتریان خواهد شد.


بر طبق اعلام سایپا تعهدات معوقه خودروی پراید نیز به زودی به صفر خواهد رسید. و همچنین بر اساس اعلام ایران خودرو نیز 14 هزار دستگاه خودرو تجاری سازی شد۷ه است. همچنین در جلسه ی کمیته خودرو بر طبق اعلام خودروسازان، تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو و گروه خودروسازی سایپا به دو هزار دستگاه در روز رسیده است. که با توجه به افزایش سطح تولید و عرضه خودرو، تعیین شده است که اطلاع رسانی در این مورد از سوی شرکت های خودرو سازی انجام شود. و این امیدواری وجود دارد که هرچه سریعتر به دست مصرف کنندگان برسد. 


کمیته خودرو نیز در مورد خودرو های تولید مشترک با خودروسازان خارجی که بعد از تحریم ها و خروج خودرو سازان از ایران روند تولید آن ها متوقف شده است. از معاونت دادستانی کل کشور و سایر دستگاه های نظارتی درخواست کرد که با توجه به ارائه ی طرح های مختلف جایگزین و تبدیل از سوی خودروسازان تصمیم گیری مناسب انجام شود تا بتوان اقدام به تعیین تکلیف خریداران این خودرو ها از سوی دو خودروساز کرد.


تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در امسال

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی، با بیان این که از ازدیبهشت 97 به بعد که دو خودروساز کره جنوبی و فرانسوی ایران را ترک کردند و کسی تصور نمیکرد که صنعت خودروسازی ما بتواند به تیراژ تولید خود بازگردد و روی پای خود بایستد، اینطور بیان کرد: اما این اتفاق افتاد و روند تولید دو خودروساز بزرگ به روزهای اوج برگشته است. ضمن اینکه برنامه تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو در سال جاری را نیز در دست کار قرار داده‌ایم.


او با تاکید بر اینکه پس از تیراژ و کمیت، باید بر روی ارتقای کیفیت کار شود، گفت: برای آنکه در رقابت جهانی و بازار منطقه‌ای تاثیرگذار باشیم، لازم است که به سمت کسب رضایت مشتری و ارتقا کیفیت باشیم. تا پیش از این به دلیل شکاف عرضه و تقاضا ممکن بود که خودروسازها آن چنان به کیفیت بها ندهند، اما برنامه جدی در نظر گرفته شده است تا به این سمت حرکت شود. 


او اضافه کرد: باید بتوانیم در حوضه های مختلف کیفیت خودرو را از لحاظ خدمات پس از فروش، فنی، ظاهری و ایمنی ارتقا دهیم و البته که ارتباطی که خودروسازان ما با شرکت های دانش بنیان، مراکز دانشگاهی و حتی صنایع پیش رو دارند در حوضه کیفیت خودروفعال شده و در این مسیر گام بر می دارند. مدرس خیابانی با اشاره به اینکه در حال حاضر صادر کننده قطعات خودرو نیز هستیم ابراز امیدواری کرد که علاوه بر تامین نیاز داخل بتوانیم کیفیت خودرو را در حد قابل رقابت در منطقه پیش ببریم.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است

بازدید امروز : 10     بازدید کل : 4212

© 2020 تمام حقوق این سایت برای اتحادیه صنف فن آوران الکترونیک و رایانه شهرستان رشت محفوظ است | طراحی شده : شرکت مهیانت شمال